Вход на сайт

Улуустаа5ы «КУОЛУ-2021» детсад иитээччилэригэр
 тыл этиитигэр  күрэс түмүгэ

Улуустааҕы "Куолу-2021" детсад иитээччилэригэр тыл этиитигэр курэхтэһии түмүгэ.
Бастыҥ куолуһут Нюриана Васильевна Чехордуна МБДОУ "Сардаана" с. Кыйы
1 миэстэ- Парасковья Васильевна Яковлева МБДОУ ЦРР "Алёнушка" с. Черкех
2 миэстэ-Лена Андреевна Быгынанова МБОО ИСОШ с. Дэбдиргэ
3 миэстэ МБДОУ "Харыйачаан" с. Усть-Татта
"Тобулла5ас толкуй" анал аат иҥэриллэр Большакова Саргылана Васильевнаҕа МБДОО "Кун Туллуктара" Ытык-Күөл
" Хомоҕой тыллаах" анал аат иҥэриллэр Дьяконова Татьяна Спартаковнаҕа. Ытык-Куел

Улуустааҕы оскуолаҕа киириэн иннинээҕи саастаах оҕолорго
 «КУОЛУ-2021»  күрэc  түмүгэ

Бучугасова Сардаана МБДОУ "Кэскил" с. Туора-Күөл- 85,5 баллаах- "Бастыҥ куолуһут
Пономарева Айна МБДОО детский сад "Күн туллуктара Ытык-Күөл 84,5 баллаах- 1 миэстэ
Арылахова Милана МБДОУ ЦРР "Чуораанчык" Ытык-Күөл 84 баллаах- 2 миэстэ
Кузьмина Рада МБОО Игидейский СОШ 81,5 баллаах- 3 миэстэ
Канаева Вика МБОО Чычымахский СОШ 8 им. С.Р Кулачикова-Элэй 81 баллаах- номинация "Т обуллаҕас толкуйдаах"
Слепцов Арылхан МБДОУ ЦРР "Аленушка" Чөркөөх 79 баллаах-" Хомоҕой тыллаах"

 

. «Куолу-2021» сахалыы тылынан республикатааҕы улахан дьонно

дистанционнай араатардар күрэстэрин түмүгэ

Улахан дьоҥҥо " Куолу-21" күрэскэ 10 кыттааччы күөн керүстэ. Кыттааччылар талан ылбыт темаларын олус интэриэһинэйдик, ис хоһоонун толору арыйан кэпсээтилэр. Бииртэн биир сонун санаалар этилиннилэр.
Түмүккэ кыайыылаах үрдүк аатын ыллылар :
1 үрдэл - Жулева А.С., Игидэй
2 урдэл - Лукачевская М.В. Черкех
3 үрдэл- Ефимова В.К., Игидэй
Кыайыылаахтартан олох кыранан хаалбыт кытааччыларга маннык номинациялар ананнылар:
"Ылыннарыылаах тыллаах" - Аргунова М.И., Игидэй; Баева Ф.Е.,Черкех
"Хомогой тыллаах" - Андросова О.П., Ытык-Куел
"Уус тыллаах" -Матаннанова М.П., Игидэй
" Айар алыптаах" - Бойтунова А.В., Игидэй
"Сэргэх сэһэнньит" - Марков Николай., Игидэй
"Кэрэ кэпсээнньит" - Аргунова А.К., Игидэй

 

АЛЫН СҮҺҮӨХ УОЛАТТАРЫГАР КЭТЭХТЭН ӨРӨСПҮҮБҮЛҮКЭТЭЭҔИ «КУОЛУ-2021»  АРААТАРДАР КҮРЭҺИН  ТҮМҮК БОРОТОКУОЛА

Кыттааччы
аата, араспаанньата

Кы

лааһа

Улууһа, оскуолата

Салайааччы

Уопсай

баала

Түмүк

1

Спиридонов Проня

3 «в»

Дьокуускай куорат 17 №-дээх орто оскуолата

Попова Ольга Прокопьевна

75

Кылаан кыайыылаах

«Бастыҥ куолуһут»

2

Богданов Вася

 

3 «в»

Таатта улууһун А.И. Софронов - Алампа аатынан Ытык - Күөл 1 №-дээх орто оскуолата

Винокурова Валерия Георгиевна

74

I үрдэл

3

Иовлев Лонгин

2

Таатта улууһун Э.К. Пекарскай аатынан Игидэй орто оскуолата

Павлова Евдокия Павловна

72

II үрдэл

4

Дягилев Никита

4

Таатта улууһун Э.К. Пекарскай аатынан Игидэй орто оскуолата

Захарова Александра Ильинична

72

II үрдэл

5

Седалищев Миша

 

3 «в»

Дьокуускай куорат 17 №-дээх орто оскуолата

Попова Ольга Прокопьевна

71

III үрдэл

6

Сыроватский Айтал                                   

2

Таатта улууһун Э.К. Пекарскай аатынан Игидэй орто оскуолата

Павлова Евдокия Павловна

71

III үрдэл

7

Николаев Арсентий

2

Сунтаар улууһун Г.Е. Бессонов аатынан Тойбохой орто оскуолата

Прокопьева Розалия Петровна

70

“Хомоҕой тыллаах”

8

Федоров Максим

3 «в»

Таатта улууһун А.И. Софронов - Алампа аатынан Ытык - Күөл 1 №-дээх орто оскуолата

Винокурова Валерия Георгиевна

69

“Кэрэхсэбиллээх кэпсээччи”

9

Потапов Слава

3

Таатта улууһун Э.К. Пекарскай аатынан Игидэй орто оскуолата

Антоева Лариса Ивановна

69

“Кэскиллээх куолуһут”

10

Левин Герман

4

Кэбээйи орто оскуолата

Терехова Антонина Петровна

68

“Кэрэхсэбиллээх кэпсээччи”

11

Михайлов Албан

 

4 «б»

А.Г уонна Н.К. Чиряевтэр ааттарынан Докуускай куораттааҕы национальнай гимназия

Холмогорова Анна Андреевна

68

“Cэргэх сэһэнньит”

12

Табунанов Арылхан

2 «б»

Таатта улууһун А.И. Софронов - Алампа аатынан Ытык - Күөл 1 №-дээх орто оскуолата

Алексеева Марина Васильевна

68

“Кэскиллээх куолуһут”

13

Тистяхов Айыллаан

3

Г.Д. Бястинов-Бэс Дьарааһын аатынан Чымынаайы орто оскуолата

Кондакова Марина Ивановна

67

“Кэскиллээх куолуһут”

14

Кондаков Юра

2

Г.Д. Бястинов-Бэс Дьарааһын аатынан Чымынаайы орто оскуолата

Варламова Татьяна Спиридоновна

67

“Кэскиллээх куолуһут”

15

Аввакумов Дьулус

3

Таатта улууһун П.А.Ойуунускай аатынан Чөркөөх орто оскуолата

Лукачевская Мотрена Васильевна

67

“Кэскиллээх куолуһут”

 

Итоги республиканского конкурса ораторов "Куолу-2021" на русском языке

Юниоры (5-7 кл.)

Фамилия, имя

Класс

Школа, улус

Место

1

Николаева Татьяна

6

МБОУ «Вилюйская гимназия им. И.Л.Кондакова»

Победитель «Лучший оратор»

2

Черепанов Тимур

6

МБОУ Бордонская СОШ Сунтарский улус

1 место

3

Варламова Маша

5

ИСОШ

2 место

4

Сосина Элина

6

МБОУ «Вилюйская гимназия им. И.Л.Кондакова»

3 место

5

Шумилова Алгыстаана

6

МБОУ «Вилюйская гимназия им. И.Л.Кондакова»

Номинация «Красивый русский язык»

6

Туласынов Эдик

5

Ыксош1

Номинация «Убедительная речь»

7

Гундарева Айлина

6

МБОУ «Намская СОШ2»

Номинация «Красивый русский язык»

8

Новгородов Эдуард

6 класс

МБОУ Чакырская СОШ Амгинский улус

Номинация «Убедительная речь»

9

Ермолаев Айсаар

7

ИСОШ

Номинация «Оригинальная речь»

10

Тоноев Эрхан

5

Ыксош1

Номинация «Оригинальная речь»

 

Старшая группа (8-11 кл.)

ФИ

 

Школа

Место  

1

Винокурова Маиза

10

Атамайская СОШ им. В.Д.Лонгинова            Горный улус

Лучший оратор

2

Захарова Айгуль

9

ИСОШ

1 место

3

Дягилев Максим

11

ИСОШ

2 место

4

Петров Ян

 

10

Черкёхская СОШ им.П.А. Ойунского

3 место

5

Левичкова Лилана

10

кобяй

Номинация «Оригинальная речь»

6

Павлов Василий

9

МБОУ Бордонская СОШ Сунтарский улус

Номинация «Убедительная речь»

7

Дьяконова Дайаана Павловна

10

МБОУ «Тыайиская СОШ им.Н.Х. Дьяконова

Кобяйский улус

Номинация «Оригинальная речь»

8

Старостина Дуня

Ыксош1

Номинация «Красивый русский язык»

9

Захарова Маша

9

ИСОШ

Номинация «Убедительная речь»

10

Захарова Милена

 

8

МБОО «Туора-Кюельская СОШ имени Ивана Николаевича Гуляева»

Номинация «Оригинальная речь»

11

Филиппова Юлия Васильевна

10

МБОО «Баягинская средняя общеобразовательная школа им. И.М. Хатылаева»

Номинация «Оригинальная речь»

12

Габышева Уйгулаана

8

ИСОШ

Номинация «Красивый русский зык».

 

 

 

Страница 10 из 23

Навигация

Главная >>

Об организации >>

Учителям >>

Учащимся >>

Родителям >>

ОСТАВАЙСЯ НА СВЯЗИ

 
Наверх